logo Glasgow_2014

Gymnastics Artistic

Women's Team Final and Ind. QF-Subdiv. 3

Official Start time:   - Venue: The SSE Hydro
Women's Team Final and Individual Qualification - Subdivision 3
VAULT1 (Rotation 1)
Competitor
358 SRI R. BENGALAGE SV
357 SRI ABAYAGUNAWARDANA SV
359 SRI KOSWATHTHA LIYANA.
310 CAY B. DIKAU
UNEVENBARS (Rotation 1)
Competitor
363 WAL A. ROMAEO
361 WAL G. HOCKENHULL
360 WAL E. BEDDOE
364 WAL R. THEAKER
362 WAL J. HOGG
UNEVENBARS (Rotation 2)
Competitor
358 SRI R. BENGALAGE
357 SRI ABAYAGUNAWARDANA
359 SRI KOSWATHTHA LIYANA.
310 CAY B. DIKAU
VAULT1 (Rotation 2)
Competitor
362 WAL J. HOGG
361 WAL G. HOCKENHULL
360 WAL E. BEDDOE
364 WAL R. THEAKER
363 WAL A. ROMAEO
BEAM (Rotation 3)
Competitor
358 SRI R. BENGALAGE
357 SRI ABAYAGUNAWARDANA
359 SRI KOSWATHTHA LIYANA.
310 CAY B. DIKAU
FLOOR (Rotation 3)
Competitor
360 WAL E. BEDDOE
361 WAL G. HOCKENHULL
363 WAL A. ROMAEO
362 WAL J. HOGG
364 WAL R. THEAKER
FLOOR (Rotation 4)
Competitor
358 SRI R. BENGALAGE
357 SRI ABAYAGUNAWARDANA
359 SRI KOSWATHTHA LIYANA.
310 CAY B. DIKAU
BEAM (Rotation 4)
Competitor
360 WAL E. BEDDOE
362 WAL J. HOGG
363 WAL A. ROMAEO
361 WAL G. HOCKENHULL
364 WAL R. THEAKER
DNS:Did not start DSQ:Disqualified DNF:Did not finish SV:Second Vault Q:Qualification R1:Reserve 1 R2:Reserve 2 R3:Reserve 3 R4:Reserve 4
Officials
  • Function Name Appa.
    President
    Vault Supervisor H. LISKAROVA
    Uneven Bars Supervisor L. ANDRIANOVA
    Beam Supervisor H. LISKAROVA
    Floor Supervisor L. ANDRIANOVA
    Difficulty Judge 1 for Vault H. LISKAROVA VAULT1
    Difficulty Judge 1 for Vault E. DAVYDOVA VAULT1
    Difficulty Judge 2 for Vault R. J. LEEWORTHY VAULT1
    Execution Judge 1 for Vault S. S. MARATHE VAULT1
    Execution Judge 2 for Vault D. J. WOOLF VAULT1
    Execution Judge 3 for Vault M. IOANNOU VAULT1
    Execution Judge 4 for Vault A. J. KEATING VAULT1
    Execution Judge 5 for Vault J. E. WRIGHT VAULT1
    Execution Reference Judge 1 for Vault X. THONG VAULT1
    Execution Reference Judge 2 for Vault A. D. ENSLOW VAULT1
    Line Judge 1 for Vault K. SIME VAULT1
    Difficulty Judge 1 for Uneven Bars L. ANDRIANOVA UNEVENBARS
    Difficulty Judge 1 for Uneven Bars T. M. HADE UNEVENBARS
    Difficulty Judge 2 for Uneven Bars P. SMITH UNEVENBARS
    Execution Judge 1 for Uneven Bars K. E. BODEN UNEVENBARS
    Execution Judge 2 for Uneven Bars J. KOH JING UNEVENBARS
    Execution Judge 3 for Uneven Bars HARCHARAN SINGH UNEVENBARS
    Execution Judge 4 for Uneven Bars K. L. B. BEVINS UNEVENBARS
    Execution Judge 5 for Uneven Bars E. M. ARMITAGE UNEVENBARS
    Execution Reference Judge 1 for Uneven Bars C. A. MALONE UNEVENBARS
    Execution Reference Judge 2 for Uneven Bars A. MILTON UNEVENBARS
  • Function Name Appa.
    Time Judge for Uneven Bars S. TREDGOLD UNEVENBARS
    Difficulty Judge 1 for Beam H. LISKAROVA BEAM
    Difficulty Judge 1 for Beam R. J. LEEWORTHY BEAM
    Difficulty Judge 2 for Beam E. DAVYDOVA BEAM
    Execution Judge 1 for Beam J. E. WRIGHT BEAM
    Execution Judge 2 for Beam J. KOH JING BEAM
    Execution Judge 3 for Beam K. L. B. BEVINS BEAM
    Execution Judge 4 for Beam D. J. WOOLF BEAM
    Execution Judge 5 for Beam HARCHARAN SINGH BEAM
    Execution Reference Judge 1 for Beam C. A. MALONE BEAM
    Execution Reference Judge 2 for Beam A. MILTON BEAM
    Time Judge for Beam S. LYONS BEAM
    Time Judge for Beam S. A. DIVERS BEAM
    Difficulty Judge 1 for Floor L. ANDRIANOVA FLOOR
    Difficulty Judge 1 for Floor P. SMITH FLOOR
    Difficulty Judge 2 for Floor T. M. HADE FLOOR
    Execution Judge 1 for Floor M. IOANNOU FLOOR
    Execution Judge 2 for Floor E. M. ARMITAGE FLOOR
    Execution Judge 3 for Floor S. S. MARATHE FLOOR
    Execution Judge 4 for Floor K. E. BODEN FLOOR
    Execution Judge 5 for Floor A. J. KEATING FLOOR
    Execution Reference Judge 1 for Floor A. D. ENSLOW FLOOR
    Execution Reference Judge 2 for Floor X. THONG FLOOR
    Time Judge for Floor G. C. TOVEY FLOOR
    Line Judge 1 for Floor R. N. PUGH FLOOR
    Line Judge 2 for Floor O. M. BRYL FLOOR